Snart öppnar anmälan till hösten 2026. Datum att hålla koll på är:
14 juni - Antalet platser visas på hemsidan
Klockan 12.00 den 14 juni kan du gå in och se hur många platser som finns i respektive grupp och för respektive åldersgrupp
25 juni - Anmälan öppnar
Klockan 12.00 den 25 juni öppnar anmälan.
Redan nu kan du skapa ett konto för att snabbt kunna anmäla ditt barn. Klicka här för att se lediga platser, skapa ett konto samt anmäla ditt barn. Platserna brukar ta slut fort så se till att du förberett dig innan.
Nu är Brunflo Gymnastikförening ansluten till Fritidskortet. Här finns en guide för dig som vill använda Fritidskortet vid nästa betalning till oss.
Den 23 maj arrangerar Brunflo Gymnastikförening våruppvisningar med samtliga grupper.
Tema: Musikal
Plats: Kastalskolan i Brunflo
Tid: uppdateras närmare
Det kommer att arrangeras två uppvisningar för att alla gymnaster ska kunna delta. Vi återkommer med schema och upplägg närmare.
Den 22 mars arrangerar Brunflo Gymnastikförening
FÖRENINGSDAGEN
på Kastalskolans Sporthall
En dag fylld av rörelse, skratt och gemenskap – för både stora och små!
💪 Utmana en vän eller förälder | kl. 11.00–12.00
Starta dagen med fart! I gymnastikhallen väntar massor av roliga utmaningar. Utmana en kompis, ditt barn eller kanske dina föräldrar – vem tar hem segern?
🕺 Disco & Årsmöte | kl. 12.00–13.00
När pulsen gått ner blir det disco för barnen på ena sidan av hallen, medan föräldrarna bjuds in till årsmöte på den andra.
🏆 Gladiatorerna | kl. 13.00–14.00
Nu höjer vi spänningen! Hela hallen förvandlas till en stor hinderbana där både barn och vuxna ska försöka ta sig förbi våra gladiatorer. Har du vad som krävs?
☕ Fika & försäljning hela dagen
Passa på att köpa fika, vattenflaskor och reflexer etc.
✨ Alla är varmt välkomna – ta gärna med syskon, kompisar och andra som vill vara med och utmana!
Motioner skickas till [email protected] senast tre veckor innan årsmötet (1 mars)
Den 18 oktober hade föreningen en gemensam workshop med ledare och styrelsen. Vi diskuterade föreningens framtidsvision samt utvecklingspotential i alla delar av föreningen (hos ledare, styrelse och i verksamheten). En viktig dag för föreningen och sammanhållningen.
Ledarna listade sina ansvarsområden, sina förmåner som ledare samt sina bästa egenskaper - dessa syns på bilderna.